http://www.montecon.cz/pictures/CHS.jpg

„Děkuji mojí první fence rotvajlera – Conetce (Bikiny Jinecký kostel), za lásku, věrnost, trpělivost, ostražitost a milou povahu a za vše ostatní. Když odešla do psího nebe, srdíčkem jsem bez váhání, vybrala opět rotíčka“.

A jak to začalo?

Po zkušenostech s předchozím chovem služebního psa, briarda Monteho, jsme se rozhodli pro fenku plemene rtw.

Prošli jsme aktuální inzeráty a fenečka byla jen v CHS Jinecký kostel. Do týdne, co jsme přišli o Monta, jsme si přivezli 4,5 měsíční Conetku – v podstatě si ona vybrala mě a tak to i zůstalo v rodině, milovala všechny členy rodiny, ale spolu jsme byly spojeny pupeční šňůrou. A tím bylo další soužití zpečetěno.

A začal kolotoč výchovy – tohle nesmíš, tam nechoď, takhle jsi šikovná…atd. Byly to nervy, protože Conča, ač velmi mírná a pohodová, byla paličatá a se svým vlastním názorem na zákazy…..

Od 6 měsíců jsme chodily na cvičák a pilně cvičily. Conetka měla rotvajleří srdíčko a tak první zákusy na rukáv už zvládla na 9 měsících. Ve 14 cti měsících už reprezentovala cvičák na závodech v ZM, byly jsme 3.

No a tak jsme postupně splnily svod dorostu, výstavu (třída otevřená, V4), zkoušky ZM a ZVV1, bonitaci a nakonec

rtg kyčlí a loktů u MVDr. Petráše – lokty 0/0, kyčle 4/4.

To už byla tříletá a pan doktor nám řekl, ačkoliv je dobře nasvalená, ať ji šetřím, žádné skákání a zatěžování.

Tím se sen dalšího chovu rozplynul…..

Bohužel, ačkoliv byla Conetka zdravotně v kondici, tak v sobotu 14.10.2006, ve věku 7 let, odešla nečekaně a náhle, tam odkud již není návratu. (mozková mrtvice).

Zapsala se nesmazatelně a tak to bolí stále…..

Rychle jsme kontaktovali nejbližší CHS, ale všechna roťata už byla zamluvena. Nakonec moje známá sehnala kontakt na CHS Bonnapo a jeli jsme se jen tak „nezávazně“ podívat na poslední fenku Catalinu, také 4,5 měsíční. Okamžitě jsme si padly do oka a neodjížděli jsme sami.

Catalina Bonnapo *21.06.2006 – temperamentní, velmi citlivá, empatická a pracovitá fena s velkým rotvajleřím srdcem. Plánovali jsme štěňata a pokračování linie po Daimondovi Kovi rot… Nebylo nám dáno, abychom s Catynkou trávili čas až do jejího zestárnutí, zasáhl osud a Catynka nám odešla do psího nebe dne +14.05.2010 (bylo to 3. den po operaci torze žaludku). Vzpomínáme stále a bolest nepřestává.

Ira z Koralky *16.03.2010 – velmi přátelská a pohodová fena na stranu jednu a děsnej rarach s přirozeným kořistnickým pudem na straně druhé. Co se týče kousání – to musí být dar od boha. Ira přišla do rodiny v době, kdy jsme ztratili Catynku a tak není divu, že se o ní netypicky bojíme a protěžujeme ji. První krytí bylo uskutečněno v květnu 2014 německým plemeníkem Yamem vom Hause Kamp – bohužel se nepodařilo, další krytí plánujeme opět v květnu 2015 a moc se těšíme na štěňátka.

Chovem chci předvést, že rotvajler je plemeno přátelské, nekonfliktní a soužití s ním přináší hodně radostí…